Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mayská riviéra

Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Mexika je Mayská riviéra nacházející se na poloostrově Yucatán. Zdejší pobřeží je lemováno řadou luxusních letovisek s krásnými bělostnými plážemi, které jsou omývány až neuvěřitelně modrou vodou Karibiku. Mnozí, kdo již Mayskou riviéru navštívili, se nebojí ji označit rájem na zemi.

Mayská riviéra se táhne v délce asi 160 kilometrů podél pobřeží Yucatánu, od letoviska Cancún až po přírodní rezervaci Sian Ka´an. Toto úchvatné pobřeží se stalo vyhledávaným cílem turistů ze všech koutů světa. Velkým lákadlem jsou zdejší pláže tvořené jemným bílým pískem, průzračné moře ukrývající korálové útesy, laguny, nedotčená tropická příroda a také služby na vysoké úrovni. Tato oblast je tak jako stvořená pro exotickou dovolenou u moře a láká milovníky koupání, opalování, vodních sportů a dalších aktivit. Jednotlivá letoviska nabízejí možnosti romantických procházek po rušných promenádách, které jsou lemovány četnými restauracemi, bary, kluby s živou hudbou a obchůdky se suvenýry.

Mayská Riviéra však není jen o plážích, pobyt zde je možné kombinovat s aktivním poznáváním zdejší kultury, historie a tradic. Převážnou část Mayské riviéry pokrývá rovinatá džungle, která osvěžuje místní klima. Tato oblast nabízí hned několik zajímavých míst, které jsou od sebe vzdáleny jen několik desítek kilometrů. Jak již název riviéry napovídá, nachází se zde mnoho památek připomínajících kulturu Mayů. V džungli jsou ukryté pyramidy a chrámové komplexy, které dýchají tajemnou historií. Nejzajímavější a nejnavštěvovanější mayskou lokalitou je Tulum situovaný na skalním útesu nad Karibským mořem. Najdete tady také největší a nejslavnější komplex mayských pyramid zvaný Chichén Itzá.

Nejslavnějším, ale také nejméně mexickým letoviskem na Mayské riviéře je Cancún. Ještě před rokem 1970 se zde nacházela jen rybářská vesnička, která se však s rozvojem cestovního ruchu proměnila v jedno z hlavních center turistiky na Yucatánu. Vyrostla zde moderní zástavba a nepřeberné množství zábavních zařízení. Panuje zde mezinárodní atmosféra a potkáte zde více zahraničních návštěvníků než Mexičanů. Cancún je rozdělen na dvě části – pevninské centrum a 23 km dlouhý ostrov Isla Cancún. Na něm je možné navštívit několik vyhlášených pláží nebo mayské pyramidy El Rey.

Dalším lákadlem pro turisty je letovisko Playa del Carmen, které je ponořeno do bujné tropické vegetace. Místní hotely nabízí prvotřídní služby a všude panuje poklidná atmosféra. Nejčastěji sem přijíždějí návštěvníci ze Spojených států amerických, kteří si chtějí vychutnávat relaxaci na prosluněné pláži. Atraktivní je rovněž letovisko Akumal, které je rájem pro surfaře a kitery. Vzhledem k tomu, že si místní pláže vyhlédly karety obrovské pro kladení vajec, bývají místní pláže v určitých částech roku pro veřejnost uzavřeny a zakázáno je také provozování vodních sportů.

Mnoho lidí tak raději zavítá na ostrov Isla Cozumel, který je největším mexickým ostrovem a nabízí mnoho překrásných pláží. Stal se však také jednou z nejvyhledávanějších potápěčských lokalit na světě. Na Cozumelu vyrostlo jen jedno město San Miguel de Cozumel, kterému dominuje kostel Iglesia de San Miguel Arcángel. Vnitrozemí ostrova je jako stvořené pro bádání po ztracených civilizacích. V džungli zůstávají ukryté ruiny mayských měst a svatyní. Oblíbenými cíly turistů jsou také přírodní rezervace Xel-Ha nebo Xcaret, kde je možnost si zaplavat s delfíny.

Rajskou zahradou pak bývá nazývána biosférická rezervace Sian Ka´an, která zakončuje Mayskou riviéru. Rozkládá se na ploše 4500 km2 a kromě mayských památek se pyšní mokřady, džunglí i 110 kilometrů dlouhým korálovým útesem táhnoucím se podél pobřeží. Útes se stal jednou z nejvýznamnějších chráněných oblastí v celém Mexiku a pro svou jedinečnost byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Mayská riviéra je velmi atraktivním koutem světa, kde se najde pro každého něco a slovo nuda zde neznají.

Tulum – lenošení ve stínu pyramid

Tulum – lenošení ve stínu pyramid

Jedním z nejkrásnějších míst na světě, kde se můžete najednou kochat jedinečnou přírodou a zároveň obdivovat um dávných stavitelů je mexický Tulum. Na útesu vysoko nad azurovými vodami Karibiku se tyčí pozůstatky mayského sídliště a pobřeží je v těchto místech lemováno nádhernou pláží s bělostným pískem, po níž se líně prochází leguáni.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Mexiko dovolená

Dovolená MexikoBělostné pláže Mexika a aktivní poznávání za rozumnou cenu. Poznejte všemi smysly opravdové Mexiko ve všech jeho barvách.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko