Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Akumal

Jedním z velmi oblíbených letovisek na Mayské riviéře je Akumal nacházející se přibližně 100 kilometrů jižně od Cancúnu. Městečko bylo založeno teprve v roce 1958 mexickým podnikatelem Pablem Bushem Romerem jako potápěčská základna. Jeho rodina dodnes vlastní velkou část Akumalu, včetně luxusního hotelového resortu Hotel Club Akumal Caribe.

Středisko Akumal vyrostlo na místě bývalé kokosové plantáže a dnes v něm žije okolo 2 tisíc obyvatel. Samotný název Akumal pochází z mayského jazyka, v němž znamená „želví místo“. Pojmenování bylo odvozeno od faktu, že na zdejších plážích pravidelně od dubna do října kladou mořské želvy karety obrovské svá vejce. Z toho mají obrovskou radost ekologové a ochránci přírody, turisté už tak nadšení nebývají. V tomto období totiž musí být v rámci ochrany želv částečně omezeno provozování vodních sportů a vstup do oblasti.

Po zbytek roku se Akumal se svou chráněnou zátokou stává rájem milovníků potápění, šnorchlování, windsurfingu, kitingu a dalších vodních sportů. V průběhu ledna se zdejší vody stávají migrující oblastí žraloků velrybích, kteří nejsou člověku nebezpeční, živí se totiž planktonem. Také zde najdete jedny z nejkrásnějších pláží světa, tvořené jemným bílým pískem a omývané azurově modrým Karibským mořem. Hlavní pláž je dlouhá 5 kilometrů a táhne se podél 3 zátok a lagun. Vstup do vody je velmi pozvolný, což ocení hlavně rodiny s dětmi, které tak mohou nechat bez obav nechat své ratolesti dovádět u břehu.

V Akumalu se snoubí přírodní krásy s místní kulturou a historií. Letovisko samozřejmě nabízí možnosti kvalitního ubytování i stravování. Byly zde vystavěny hotely různých kategorií, ubytování tak poskytují luxusní hotelové komplexy, menší hotýlky i příjemné rodinné penziony. Dále zde najdete širokou nabídku nejrůznějších aktivit, četné obchody s rozmanitým zbožím i možnosti nočního vyžití. Panuje zde báječná a pohodová atmosféra. Oproti jiným letoviskům na Mayské riviéře vypadá Akumal opravdu nedotčeně a není zde ani tolik turistů. Pokud tedy toužíte prožít klidnou dovolenou v pohádkově krásném a exotickém prostředí, je pro vás mexický Akumal tou pravou volbou.

Z Akumalu se můžete vydat do nedalekých živých letovisek jako je Cancún, Playa del Carmen nebo k atraktivnímu mayskému městu Tulum. Nedaleko se nachází oblast Cenote Dos Ojos, což je systém podvodních jeskyní. Se svou délkou necelých 60 kilometrů je třetím největším svého druhu na světě.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Mexiko dovolená

Dovolená MexikoBělostné pláže Mexika a aktivní poznávání za rozumnou cenu. Poznejte všemi smysly opravdové Mexiko ve všech jeho barvách.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko