Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Quintana Roo

Quintana Roo je členským státem Mexika rozkládající se ve východní části poloostrova Yucatán na ploše 42 361 km2. Z turistického hlediska je snad nejpřitažlivějším a nejnavštěvovanějším mexickým státem. Najdete zde totiž překrásné pobřeží, řadu mayských památek i živá města s rušným nočním životem.

Quintana Roo hraničí s dalšími mexickými státy Yucatán a Campeche a také se středoamerickým Belize a Guatemalou. Na severu je omýván vodami Mexického zálivu, východní pobřeží je lemováno Karibským mořem. Právě karibské pobřeží včetně svých ostrovů a ostrůvků je velkým lákadlem pro návštěvníky z nejrůznějších koutů světa. Stát Quintana Roo byl pojmenován po slavném mexickém právníkovi, básníkovi a poslanci, který podepsal Deklaraci nezávislosti Mexika, Andrési Quintana Roo žijícím v letech 1787 – 1851. Quintana Roo jakožto samostatný mexický stát vznikl dne 8. října roku 1974. Hlavním městem státu je Chetumal, nejlidnatějším pak Cancún. Celkem na území Quintany Roo žije okolo 1, 2 milionu obyvatel.

Ve státě Quintana Roo panuje tropické podnebí a střídají se zde období sucha (od února do května) a období dešťů (od června do října). Převážná část poloostrova Yucatán je tvořena velkou vápencovou krasovou tabulí. Pro vápencové půdy je typická poréznost, která umožňuje srážkové vodě propadat do hlubších půdních vrstev. Pod povrchem se tak vytváří rozsáhlé podzemní zásobárny vody zvané akvifery a také se zde hojně vyskytují tzv. cenotes, něco jako velké přírodní studny.

Cestovní ruch se v oblasti začal rozvíjet v 70. letech minulého století. Rozvoj turistiky vedl k výstavbě mnoha pobřežních hotelů a rozvoji letovisek. Netrvalo dlouho a Quintana Roo se stal známým po celém světě – zejména tedy pro své přírodní krásy. Rozvíjející se cestovní ruch vytvořil spoustu nových pracovních míst pro místní obyvatele a zvýšila se i ekonomická aktivita státu.

Přestože je poloostrov Yucatán nejvíce zalesněnou částí Mexika s hojností fauny i flóry, byl zde v posledních letech zaznamenán úbytek původních živočišných druhů. Může za to hlavně ztráta přirozeného prostředí a neustávající lov. Nebude dlouho trvat a zvířata ze zdejších lesů zmizí úplně. Co se týče ekosystémů, tak ve státě Quintana Roo se jich nachází hned několik. Najdeme zde tropické džungle, savany, mangrovové lesy i korálové útesy. Nejvyšším bodem je Cerro El Charro měřící pouhých 230 metrů nad mořem.

Na území Quintany Roo se nachází řada turisticky vyhledávaných rekreačních oblastí, jako je například již zmiňované město Cancún, ostrovy Cozumel, Isla Mujeres, městečka Playa del Carmen, Akumal nebo Bacalar. Quintana Roo nabízí úžasné pláže s bělostným pískem omývané azurovými vodami Karibiku. Jsou zde fantastické podmínky pro potápění a šnorchlování, mnozí dokonce tvrdí, že zde zažijete nejlepší potápění na světě. Věnovat se můžete celé řadě dalších aktivit, které nejsou omezeny jen na moře.

Rovněž se zde nachází mnoho historicky významných míst, které jsou pozůstatky po starobylé mayské kultuře. Právě na území tohoto státu je k vidění mnoho staveb, které Mayové postavili ještě před příchodem Španělů na americký kontinent. Nejvyhledávanějšími lokalitami jsou Tulum, Xel-Ha, Xcaret, Chacchoben, Coba, Muyil nebo Kohunlich. Za návštěvu rovněž stojí biosférická rezervace Sian Ka´an.

Tulum – lenošení ve stínu pyramid

Tulum – lenošení ve stínu pyramid

Jedním z nejkrásnějších míst na světě, kde se můžete najednou kochat jedinečnou přírodou a zároveň obdivovat um dávných stavitelů je mexický Tulum. Na útesu vysoko nad azurovými vodami Karibiku se tyčí pozůstatky mayského sídliště a pobřeží je v těchto místech lemováno nádhernou pláží s bělostným pískem, po níž se líně prochází leguáni.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Mexiko dovolená

Dovolená MexikoBělostné pláže Mexika a aktivní poznávání za rozumnou cenu. Poznejte všemi smysly opravdové Mexiko ve všech jeho barvách.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko