Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hidalgo

Na východě Mexika se rozkládá stát Hidalgo. Státu dal jméno Miguel Hidalgo y Costilla, který byl jedním z iniciátorů Mexické války za nezávislost. Na území se rozvíjí především ekoturistika, návštěvníci zde jezdí také za kulturními a archeologickými památkami. Oblast je rovněž domovem několika původních kultur, například Otomi.

Stát je geograficky velmi členitý – od nížin až po vrcholky Altiplano Meridional. Nejníže je položen sever země, kde zároveň panuje nejteplejší klima, přičemž teploty mohou dosahovat až 44°C. Naopak ve vyšších polohách může v noci i mrznout.

Hidalgo je rozděleno do 84 municipalit (obcí s rozšířenou působností). Jednou z nich je například Ixmiquilpan. Nachází se zde kostel sv. Michala (Church of San Miguel Arcangel),který je známý sérií velkých murálů (nástěnných maleb typických pro Mexiko) ze 16. století. Na většině se nachází orel a jaguár, kteří byli považování za spojence ve válce proti španělským kolonizátorům a jejichž zobrazování bylo později Španěli zakázáno. Tento kostel je výjimkou.

Hlavním městem státu je Pachuca / Pachuca de Soto, kterému se přezdívá „La Bella Airosa“ („krásné vzdušné město“). Vanou zde totiž dosti silné větry. Město se nachází v malém údolí a ze všech stran je obklopeno kopci. Kromě staré části má město také část moderní, kde se nachází řada továren a supermarketů, ale také rozlehlý fotbalový stadion nazvaný „El Huracán“ (hurikán). Jelikož je Pachuca centrem jedné z nejdůležitějších těžařských oblastí Mexika, je většina památek spojena právě s doly.

Dominantou města jsou „monumentální hodiny“ – „Reloj Monumental“. Na stavbě se podílela stejná společnost jako na londýnském Big Benu. Hodiny jsou v neoklasicistním slohu a byly postaveny k oslavě stého výročí nezávislosti Mexika. Nejstarším kostelem ve městě je Asunción Church z 16.století. Dalšími zajímavostmi ve městě jsou například kostel a klášter San Francisco, budova Cajas Reales, metodistický kotel či Muzeum mineralogie.

Druhým nějvětším městem je Tulancingo / Tulancingo de Bravo, které leží na úpatí hory Tezontle Hill. V centru města stojí katedrála z 16. století. Ve městě se nachází celá řada pěkných kostelů, jako například La Expiración Chapel či San José Church. Poblíž vlakového nádraží stojí železniční muzeum (Museo del Ferrocarril). Nedaleko města se rpzkládají pozůstatky dávného osídlení – pyramidy a jeskynní malby. Nejvíce maleb najdeme v údolí Huapalcalco a jeho okolí, z nichž některé vznikly 10 tisíc let př. n. l.

Historicky zajímavým městem je také Tula / Tula de Allende. V blízkosti města jsou pozůstatky starobylého hlavního města Toltecs. Najdeme zde řadu pyramid, sloupových budov a soch, včetně tzv. chac – mool, typického druhu soch střední Ameriky (sochy leží na zádech, jednu ruku mají na břiše, hlavu mají zvednutou a natočenou směrem k divákovi).  Najdeme zde také dvě hřiště pro durh míčové hry, který je typický pro střední Ameriku.

Za návštěvu jistě také stojí Real del Monte, původní hornické město. Zde můžete nahlédnout do života dávných horníků z 16. století, kteří zde bez elektřiny a podobných vymožeností těžili zlato a stříbro. Takovýmto bývalým dolem je Mina de Acosta. 

První hacienda, která se věnovala zpracování vytěžených pokladů, nese název Hacienda Santa María Regla. Dnes je to skvělé místo pro romantický víkend. Nedaleko se v rokli Alcholoya nachází čedičové sloupy Prismas Basálticos. Přes sloupy padá do říčky na dně několik malých vodopádů.

Skuteční gurmáni mohou vyzkoušet také něco z místní kuchyně. Základem spousty pokrmů je jedlý hmyz, delikatesou jsou například mravenčí vejce (escamoles), pulci (atepocates), mloci, veverky a králíci. Z rostlinných potravin jsou hlavními ingrediencemi fazole a různé druhy kaktusů.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Mexiko dovolená

Dovolená MexikoBělostné pláže Mexika a aktivní poznávání za rozumnou cenu. Poznejte všemi smysly opravdové Mexiko ve všech jeho barvách.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko