Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nayarit

Jedním z 31 mexických států je Nayarit, který se rozprostírá mezi Tichým oceánem a pohořím Sierra Madre. Riviéra Nayarit vám nabídne krásné nebe, smaragdové hory s bujnou vegetací a dlouhé nádherné pláže.

Průměrná roční teplota v oblasti je okolo 25°C a po většinu roku svítí sluníčko. Díky skvělým podmínkám je Nayarit místem pestře zbarvených květů a zeleně. Ubytování zajišťuje řada velmi kvalitních hotelů. V přímořských městech nás uvítají nejen krásné pláže, ale také nás obejme duch historie, s jejímiž pozůstatky se zde setkáme téměř na každém kroku.

Nayarit je místem, kde si každý najde to své. Od poloviny prosince do konce března můžete pozorovat velryby. Keporkakové v této době plují podél Baderas Bay. Na tuto úchvatnou podívanou sem přijíždějí návštěvníci z celého světa. Můžete rovněž poznat život lachtanů. Po boku profesionálních terénu si s nimi můžete také zaplavat. V rámci řízených exkurzí lze navštívit také místa, kde se líhnou mláďata mořských želv.

Do lokality rádi zavítají taktéž milovníci vodních sportů, například potápění, které je zde vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušenější potápěče. Vody Pacifiku jsou příjemně teplé a čisté. Las Marietas Islands Marine Reserve je podmořská „horská“ rezervace, jejíž vrcholky se nacházejí nad hladinou nedaleko Banderas Bay. Místo je celosvětově známé díky J. Cousteauvi, který se zde potápěl v 70. letech a je velice vhodné pro začátečníky. Další oblíbené potápěčské lokality jsou El Morro a Los Anegados. V některých lokalitách je rovněž možné šnorchlování. Místní vlny jsou také vhodné pro surfování, nachází se zde několik vyhledávaných míst s výbornými podmínkami. Díky stálým proudům a vhodnému větru je Nayarit považován za jednu z nejhlavnějších jachtařských destinací.

Pro ty, kteří dávají před otevřeným mořem přednost hrátkám ve sladké vodě, se v lokalitě nachází také akvapark. Dopřát tělu i duši skutečnou relaxaci můžete v některém z několika wellness center. Milovníci adrenalinu jistě využijí nabídky dobrodružné jízdy na čtyřkolkách, romantičtější duše pak projížďky po pláži na koňském hřbetu.

Vysoko v horách Sierra Madre žijí indiáni Huichol, jeden z mála domorodých kmenů, který žije stále dle své tradice. Navštívit je lze v rámci celodenní výpravy.

Kousek historie můžeme rovněž poznat v městečku San Blas. V 18. století bylo městečko velmi důležitým přístavem a prožilo si skutečně hodně – pirátské nájezdy, nadvládu Španělů i boje za nezávislost. Dnes je město již poklidnou lokalitou s krásnými plážemi, která nabízí rovněž mnoho historicky zajímavých míst. Kvůli tomu, že je město obklopeno močály a mangovníkovým porostem, je nutné počítat s vysokým výskytem komárů.

Oblast je oblíbeným cílem také pro golfisty, protože místní hřiště spojují nádherné okolí s kvalitním designem.

Jednou z nejoblíbenějších destinací je Sayulita. Ubytování zajišťují menší hotely a bungalovy nedaleko pláže. Ve městě se nachází řada dobrých restaurací, kaváren a barů. V noci tu je tedy docela rušno. Místo je častým cílem surfařů a sportovních rybářů. Je odsud rovněž možné podniknout výlety na horských kolech. Nedaleko se nachází pláž Escondida.

Pokud máte rádi ruch a místa, kde se to jen hemží lidmi a atrakcemi, pak se vydejte na pláž Platanitos. Pláž je velice pozvolná a voda nepříliš hluboká, takže je to vhodné místo pro dovolenou s dětmi. Poblíž pláže stojí několik soukromých vilek a apartmánů, ve kterých je možné zajistit si ubytování.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Mexiko dovolená

Dovolená MexikoBělostné pláže Mexika a aktivní poznávání za rozumnou cenu. Poznejte všemi smysly opravdové Mexiko ve všech jeho barvách.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko