Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Guerrero

Jedním ze států Mexika je Guerrero. Hlavním městem je Chilpancingo. Turisty je oblast vyhledávána především kvůli svým nádherným plážím, ale také historií dýchajícím místům.  Podnebí je na většině území tropické.

Guerrero je velice členitý státem, kde se hornaté plochy střídají s plážemi. Zde si přijde na své skutečně každý – milovníci horké turistiky, aktivní sportovci, potápěči, surfaři, golfisti i ti, kteří rádi lenoší na prosluněných plážích. Nechybí ani možnost jízdy na koni. A noční život také stojí za to.

Třemi hlavním turistickými oblastmi jsou obce Acapulco, Zihuatanejo a Taxco, kterým se také někdy říká “Triángulo del Sol” („sluneční trojúhelník“).

Acapulco je jednou z nejstarších mexických přímořských lokalit. Stále zde však narazíte převážně na Mexičany a v mnohem menší míře na zahraniční turisty. Turistická vybavenost je perfektní – mnoho kvalitních hotelů, nákupní centra i menší obchůdky, restaurace a noční kluby. V Acapulcu se nachází hned několik pláží, například La Angosta, Caleta, Tlacopanocha, Hornos, Honda, Tamarindo,  Playuela, Playuelilla a Playa del Secreto. Jsou zde také dvě laguny - Coyuca a Tres Palos. Obě jsou porostlé mangrovy a na jejich pláže kladou svá vejce chráněné mořské želvy. Milovníci historických památek mohou navštívit pevnost San Diego, kterou postavili Španělé na obranu proti pirátům. Dnes zde najdete muzeum. Dech beroucí je pohled je na odvážlivce skákající z útesu La Quebrada přímo do moře. Ve městě se každý rok koná francouzský festival, který má upevnit vazby mezi Mexikem a Francií. Hrají se francouzská divadelní představení a v některých místních klubech vystupují francouzští dýdžejové. Ve městě  a okolí se nachází rovněž několik golfových hřišť. V Acapulcu panuje také rušný noční život. Po nádherném západu slunce se ulice města rozzáří a svůj program nabídne řada nočních klubů, barů, diskoték a restaurací.

Zihuatanejo je čtvrtým největším městem státu. Z původně tiché rybářské vesničky se postupem času stalo oblíbené turistické letovisko. I přes značný turistický rozvoj si však město stále zachovalo svoji nezapomenutelnou atmosféru. Městečko se rozkládá kolem stejnojmenné zátoky. Páteří města je pobřežní cesta Paseo del Pescador („rybářská cesta“), která je lemována stromy a restauracemi nabízejícími pokrmy z darů moře. Po setmění zde začínají divoké večírky. Zihuatanejo je oblíbené především pro své nádherné pláže pokryté jemným světlým pískem. Bohužel rostoucí nápor turistů má i svá negativa. Město nemá dostatečně připravenou infrastrukturu a to hlavně co se ochrany životního prostředí týče.  Ve městě se každý rok koná festival zvaný Annual Zihua Sail Fest. Do zátoky na pět dní přijíždí více než 100 lodí z celého světa, probíhají závody plachetnic, koncerty a nejrůznější party. Festival se pořádá vždy v únoru.

V Taxcu se každoročně mezi květnou a velikonoční nedělí koná procesí a obřady „svatého týdne“, které jsou celosvětově známé. Většina průvodů je dlouhá dva a půl kilometrů a trvá asi dvě hodiny. Město Petatlán je častým cílem křesťanů. Je zde totiž svatyně Padre Jesús de Petatlán. Obrázku Krista je přisuzováno vykonání mnoha zázraků.

V Gerreru můžete také poznávat dávný život původních obyvatel. Na území se nachází okolo 1700 archeologických míst, z nichž sedm je otevřeno pro veřejnost. Nejznámější je La Organera-Xochipala a to díky své monumentální architektuře.

Krásné pláže najdete také ve městě Ixtapa.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Mexiko dovolená

Dovolená MexikoBělostné pláže Mexika a aktivní poznávání za rozumnou cenu. Poznejte všemi smysly opravdové Mexiko ve všech jeho barvách.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko