Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Playa del Carmen

Letovisko Playa del Carmen je považováno za jakousi mladší sestru Cancúnu. Při výstavbě zde však bylo přihlíženo k poněkud jiným standardům a výsledkem se stalo poklidné městečko, které vkusně zapadá do okolní bujné vegetace. Pro svou uvolněnou a neformální atmosféru je letovisko oblíbené zejména u mladších lidí.

Během budování Playa del Carmen bylo v každém směru v prvé řadě myšleno na zachování přírody a na to, aby nebyl narušen ráz krajiny. Nemá tak nic společného s jinými moderními turistickými resorty jinde na pobřeží. Žádný z hotelů nesmí mít více než pět podlaží a hlavní komunikace neprotíná město přímo, ale vede za městem ve vnitrozemí. Osou resortu se stala Quinta Avenida, která je pěší zónou lemovanou vyhlášenými restauracemi, obchody, bary, diskotéky a kluby, kde si můžete užívat nočního života a nakupování. Multikulturní prostředí a vibrující atmosféra budou pro všechny turisty nevšedním zážitkem. Najdete zde také plno znamenitých hotelů té nejvyšší kategorie.

Playa del Carmen leží na Mayské riviéře na pobřeží Karibského moře. V současnosti zde žije okolo 100 tisíc obyvatel a Playa je tak třetím největším městem mexického státu Quintana Roo. Je kosmopolitním srdcem Mayské riviéry, ale návštěvníci ji vyhledávají především pro její přírodní krásy. Nejenže se zde nachází nádherné bělostné pláže, azurové moře, svěží vegetace a džungle ukrývající bohatou faunu a floru, ale Karibské moře je v této oblasti navíc velmi bohaté na korálové útesy. Playa de Carmen se tak stala oblíbeným místem potápěčů a vyznavačů šnorchlování. Je také skvělým výchozím místem na nedaleký ostrov Cozumel, který je jednou z nejvyhlášenějších potápěčských destinací světa.

Playa del Carmen je ideálním místem pro milovníky slunce, exotiky a sladkého nicnedělání. Přesto můžete dny strávené na pláži střídat s aktivním odpočinkem a poznáváním okolí. Do Cancúnu vzdáleného 65 kilometrů je možné se z Playa del Carmen dostat přibližně za hodinku. Podniknout můžete hezké jednodenní výlety za pyramidami do Chichen Itzá, Tulumu, Cobá, na ostrovy Isla Mujeres nebo do biosférické rezervace Sian Ka´an. Relativně blízko jsou také zábavní parky Xel-Ha a Xcaret, kde si užijete krásného koupání.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Mexiko dovolená

Dovolená MexikoBělostné pláže Mexika a aktivní poznávání za rozumnou cenu. Poznejte všemi smysly opravdové Mexiko ve všech jeho barvách.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko