Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Durango

Durango je jedním z 31 mexických států (oficiální název je Estado Libre y Soberano de Durango). Leží na severozápadě Mexika. Území je známé výskytem škorpionů, kteří jsou ostatně symbolem státu.

Oblast byla původně obydlena Toltéky a kmenem Nahuatlaca, kteří využívali stínů pohoří Sierra Madre Occidental. Místo však obývaly další kmeny, některé usedlé, jiné kočovné, některé mírné a jiné válečné. Téměř všechny však byly vybity španělskými kolonizátory. Dodnes zůstalo jen několik zástupců kmenů Tepehuanos, Huicholes, Coras a Tarahumara.

Území státu je především hornaté a hustě zalesněné, západní a centrální část tvoří Sierra Madre Occidental. Oblast je také známá jako „země kina“. Byla zde totiž natočena celá řada ať už mexických nebo zahraničních filmů. Režiséři a producenti mají jednoduše rádi zdejší malebné výhledy a krásné scenérie.

Geografická rozmanitost láká do Duranga sportovce, především příznivce extrémních sportů. Je zde možné jet na kajaku, sjíždět horské štíty na kole, na své si přijdou rovněž horolezci. Nechybí zde ani vysoké vodopády a jezera

Ujít byste si neměli nechat místní kulinářské speciality, například silný vývar zvaný „cadillo“ či „gallina borracha“, doslova opilé kuře (maso s mandlemi, rozinkami a sherry). Území je rovněž známo výrobou marmelád a zavařenin z kdoulí, fíků a broskví. Na závěr si pak můžete dát likér z kdoule (Licor de Membrillo).

Hlavní město státu se jmenuje Victoria of Durango nebo jednoduše Durango. Město bylo postaveno v údolí, na místě původní španělské vesničky. Architektura nynějšího města má prvky typické pro Barcelonu, Paříž a Madrid. Hlavním náměstím je Plaza de Armas, kde se nachází katedrála - Catedral Basílica de Durango/ Catedral Basílica Menor. Náměstí Baca Ortiz je lemováno řadou krásných zahrad a také zde můžete slyšet místní tradiční hudbu – duranguense. Las Alamedas je park se spoustou stromů, rostlin a zahrad, které je oblíbeným místem procházek. Nejkrásnějším parkem města je však bezesporu Guadiana. Je to oblíbené místo rodinných odpolední, sportovních nadšenců, ale také milenců a romantických procházek. V parku roste spousta topolů, eukalyptů a vrb. Neoklasicistická budova Palacio Municipal byla původně soukromou rezidencí. Nyní si zde můžete prohlédnout malby místního umělce Francisca Montoya. Skoro milion turistů ročně přivítá do města díky místnímu festivalu „Feria Nacional De Durango, který je jedním z nejdůležitějších festivalů města i celého státu Durango. Ve městě se rovněž nachází celá řada muzeí.

V Durangu najdeme také mnoho přírodních zajímavostí, například biosférickou rezervaci Michilia (Reserva de la Biósfera La Michilía). Žije zde bílý jelen, který je na seznamu ohrožených živočichů.

Milovníci horské turistiky by se měli vydat do Sierra Madre Occidental. V krásné scenérii byly vybudovány útulné chaty se vším důležitým vybavením. Nejrůznější jeskyně, které spadají až do hloubky 500 m a které můžete prozkoumat s odborným průvodcem, se nacházejí v oblasti Grutas del Rosario.

Další zajímavosti: Paryue el Tecuan, Mexiguillo se stejnojmenným vodopádem, Parque Nacional Raymundo.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Mexiko dovolená

Dovolená MexikoBělostné pláže Mexika a aktivní poznávání za rozumnou cenu. Poznejte všemi smysly opravdové Mexiko ve všech jeho barvách.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko