Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cancún

Město Cancún začalo být budováno teprve v polovině 70. let minulého století v blízkosti rybářské osady s názvem Puerto Juárez. Nenacházelo se zde nic jiného než pustá písčitá kosa, která svým tvarem připomínala číslici sedm. Šťastná sedmička se tak z tohoto důvodu stala symbolem dnes již moderního a životem překypujícího letoviska na Mayské riviéře.

Cancún začal vznikat na popud místní vlády, která chtěla vybudovat moderní letovisko s kvalitní hotelovou zástavbou a podpořit tak rozvoj turismu v oblasti. Jako houby po dešti vyrostly hotelové komplexy těch nejvyšších kategorií, které nabízejí kvalitní služby. Dnes je Cancún nejznámějším a největším turistickým střediskem Mexika, kde žije několik set tisíc obyvatel. Každoročně jej navštíví kolem 2 milionů turistů.

Cancún je možné označovat za mondénní středisko mezinárodního standardu, které se podobá přepychovým lokalitám jinde na světě. Na své si zde tak přijdou všichni, kdo mají rádi ruch velkoměsta a klasická turistická centra plná obchodů, restaurací, barů a zábavních center. Ty nejlepší suvenýry ale stejně nakoupíte u domorodých obyvatel, kteří se zabývají jejich výrobou. Pokud však hledáte na dovolené klid, měli byste dát přednost jiné lokalitě. Jelikož je Cancún mladým městem, nenajdete v něm žádné významnější památky. Za těmi se musíte vypravit do vnitrozemí Yucatánu.

Cancún jako takový se dělí na dvě části, pevninskou a ostrovní. Ostrovní částí je 23 kilometrů dlouhý ostrov Isla Cancún, který je s pevninou propojen dvěma mosty. Ostrov působí jako turistický ráj. Jako první vás na něm upoutají nekonečné bílé písčité pláže, které omývá azurový Karibik, a lemují palmové háje. Vše vypadá jako obraz z kýčovité pohlednice. Stejně jako jinde v Mexiku, i na Isla Cancúnu jsou všechny pláže veřejné, můžete si tak vybrat, kterou navštívíte. K těm nejvyhlášenějším patří Playa Linda, Playa Langosta a Playa Tortugas. Tyto pláže mají velmi pozvolný vstup do moře a není zde žádný příboj, jen mírné vlnky, což je ideální pro malé děti.

Jestliže však toužíte po větších vlnách, doporučujeme navštívit pláže Play Chac-Mool, Playa Marlin a Playa Ballenas. Potkáte tam spoustu vyznavačů vodních sportů. Milovníci potápění a šnorchlování jsou však spíše soustředěni v laguně Nichupté rozkládající se mezi ostrovem a mexickou pevninou. Další ostrovní atrakcí je nepříliš rozsáhlá mayská lokalita El Rey s pyramidou a dvěma náměstími. Součástí Cancúnu jsou dvě golfová hřiště, milovníci tohoto sportu si zde tak užijí hry do sytosti.

Název Cancún pochází z mayského slovního spojení „Ka'an Ku´un“, což znamená v překladu "žlutý had". Toto pojmenování bylo údajně zvoleno proto, že ostrovní část Cancúnu má tvar písmena C a při úsvitu tak připomíná stočeného žlutého hada. Ve skutečnosti jsou však tělem hada zdejší písečné pláže. V Cancúnu panuje tropické podnebí s teplotami přes 30 stupňů Celsia. Střídají se zde období sucha a dešťů. Hrozbou pro tuto oblast jsou bouře a hurikány přicházející v období července až listopadu. Jedním ze silných hurikánů, který zasáhl Cancún, byl v roce 1988 hurikán Gilberto.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Mexiko dovolená

Dovolená MexikoBělostné pláže Mexika a aktivní poznávání za rozumnou cenu. Poznejte všemi smysly opravdové Mexiko ve všech jeho barvách.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko