Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nuevo León

Na severovýchodě Mexika leží stát Nuevo Leon. Je to velice suchá oblast s minimem srážek během roku.  Oblast je výborným místem pro prozkoumávání hlubin země. Nachází se zde řada jeskyní nejrůznějších velikostí s pestrou krápníkovou „výzdobou“. Své fyzické schopnosti zde můžou prověřit také horolezci a horští turisté. Putování do výšin vám zase nabídne spoustu nádherných výhledů a také několik vodopádů. Na území se nachází řada přehrad a parků a není problém vydat se na delší výlet a užít si dobrodružné noci pod stanem.

Hlavní městem oblasti je Monterrey. Město je především obchodním centrem celého Mexika a své sídlo zde má spousta mexických společností i nadnárodních korporací. Centrem je Macroplaz nebo také La Gran Plaza, náměstí postavené na počátku roku 1980. Jedná se o druhé největší náměstí světa. Jednou z nejznámějších budov je Farco del Comercio, maják vysoký 70 metrů. V nejsevernějším bodu náměstí se nachází neoklasicistní stavba Palacio de Gobierno, ve které se je sídlo guvernátora. Nejstarší částí města je Barrio Antiguo, která je plná hotelů, muzeí, tanečních klubů, restaurací s lokální i mezinárodní kuchyní a rušným nočním životem. Fundidora Park se nachází na místě bývalé společnosti Monterrey Foundry Property a jedná se v podstatě o průmyslový park s několika starými budovami bývalé slévárny. Mezi nimi se nachází pěší trasy, umělé jezero, hřiště pro děti a okruh pro běžce, cyklisty i in-line bruslaře.

Dalšími zajímavými místy státu jsou například Guadalupe či Santa Catarina.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Mexiko dovolená

Dovolená MexikoBělostné pláže Mexika a aktivní poznávání za rozumnou cenu. Poznejte všemi smysly opravdové Mexiko ve všech jeho barvách.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko