Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nuevo León

Na severovýchodě Mexika leží stát Nuevo Leon. Je to velice suchá oblast s minimem srážek během roku.  Oblast je výborným místem pro prozkoumávání hlubin země. Nachází se zde řada jeskyní nejrůznějších velikostí s pestrou krápníkovou „výzdobou“. Své fyzické schopnosti zde můžou prověřit také horolezci a horští turisté. Putování do výšin vám zase nabídne spoustu nádherných výhledů a také několik vodopádů. Na území se nachází řada přehrad a parků a není problém vydat se na delší výlet a užít si dobrodružné noci pod stanem.

Hlavní městem oblasti je Monterrey. Město je především obchodním centrem celého Mexika a své sídlo zde má spousta mexických společností i nadnárodních korporací. Centrem je Macroplaz nebo také La Gran Plaza, náměstí postavené na počátku roku 1980. Jedná se o druhé největší náměstí světa. Jednou z nejznámějších budov je Farco del Comercio, maják vysoký 70 metrů. V nejsevernějším bodu náměstí se nachází neoklasicistní stavba Palacio de Gobierno, ve které se je sídlo guvernátora. Nejstarší částí města je Barrio Antiguo, která je plná hotelů, muzeí, tanečních klubů, restaurací s lokální i mezinárodní kuchyní a rušným nočním životem. Fundidora Park se nachází na místě bývalé společnosti Monterrey Foundry Property a jedná se v podstatě o průmyslový park s několika starými budovami bývalé slévárny. Mezi nimi se nachází pěší trasy, umělé jezero, hřiště pro děti a okruh pro běžce, cyklisty i in-line bruslaře.

Dalšími zajímavými místy státu jsou například Guadalupe či Santa Catarina.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Mexiko dovolená

Dovolená MexikoBělostné pláže Mexika a aktivní poznávání za rozumnou cenu. Poznejte všemi smysly opravdové Mexiko ve všech jeho barvách.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko