Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Puerto Vallarta

Na západním pobřeží Mexika se ve státě Jalisco rozkládá letovisko Puerto Vallarta, které patří k nejnavštěvovanějším v zemi. Leží v zálivu Bahia de Banderas, na pobřeží Pacifiku. Oblast vyniká nejen svými nádhernými písečnými plážemi lemovanými tropickou vegetací a tyrkysovým mořem, ale také kulturními památkami pocházejícími z dob Aztéků a Mayů.

Puerto Vallarta má poměrně krátkou historii, založeno bylo totiž až v roce 1850. Po dlouhou dobu bylo jen bezvýznamnou rybářskou vesničkou, ale za posledních padesát let prodělalo prudký rozmach. Může za to příliv zahraničních návštěvníku a potřeba vybudování infrastruktury. Ještě v roce 1915 zde žilo okolo 1500 obyvatel, zatímco dnes se zde okolo 250 tisíc obyvatel o město dělí ještě s půl druhým milionem turistů. Přestože se město velmi rychle rozrůstá a každoročně jej navštíví obrovské počty turistů, dokázalo si zachovat ráz tradičního zapadlého mexického městečka. Nemusíte se zde proto obávat přeplněných pláží, ulic ani kaváren, vše je zde tak nějak hezky rozprostřeno.

Za svou popularitu vděčí Puerto Vallarta především hollywoodským filmařům, kteří jako první představili místní přírodní krásy světu. Nádherná je také zdejší architektura, pro kterou jsou typické bílé domky se spoustou květin, dlážděné ulice a křivolaké uličky. V nich najdete zastrčené útulné restaurace, které lákají na ochutnávku místních specialit. Mexická kuchyně je velmi chutná a jistě si vás také získá pro svou neopakovatelnou kombinaci chutí a vůní.

Puerto Vallarta je v současnosti jedno z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších mexických letovisek, v němž máte pocit, že můžete vyzkoušet všechna lákadla, které Mexiko nabízí. Ti, kdo letovisko již navštívili, mluví o dokonalé dovolené. Celé město je totiž velmi úhledné, hezkly udržované a elegantní. Nabízí vysokou úroveň služeb i spoustu možností zábavy. Navíc je z jedné strany lemováno pruhem pláží a ze strany druhé tropickou zelení. Věnovat se zde můžete řadě sportů, nebo jen lenošit v jemném písku a vychutnávat si šumění moře.

Nabízí se rovněž nekonečné romantické procházky po pobřeží, návštěva a prohlídka centra města nebo nakupování suvenýrů. Rozhodně by bylo chybou neokusit něco z místního bohatého nočního života. Každý den se ve městě pořádají fiesty s tancem, hudbou, jídlem a pitím. Návštěvník se tak může po boku Mexičanů oddávat veselí až do ranních hodin.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Mexiko dovolená

Dovolená MexikoBělostné pláže Mexika a aktivní poznávání za rozumnou cenu. Poznejte všemi smysly opravdové Mexiko ve všech jeho barvách.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko