Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nuevo León

Na severovýchodě Mexika leží stát Nuevo Leon. Je to velice suchá oblast s minimem srážek během roku.  Oblast je výborným místem pro prozkoumávání hlubin země. Nachází se zde řada jeskyní nejrůznějších velikostí s pestrou krápníkovou „výzdobou“. Své fyzické schopnosti zde můžou prověřit také horolezci a horští turisté. Putování do výšin vám zase nabídne spoustu nádherných výhledů a také několik vodopádů. Na území se nachází řada přehrad a parků a není problém vydat se na delší výlet a užít si dobrodružné noci pod stanem.

Hlavní městem oblasti je Monterrey. Město je především obchodním centrem celého Mexika a své sídlo zde má spousta mexických společností i nadnárodních korporací. Centrem je Macroplaz nebo také La Gran Plaza, náměstí postavené na počátku roku 1980. Jedná se o druhé největší náměstí světa. Jednou z nejznámějších budov je Farco del Comercio, maják vysoký 70 metrů. V nejsevernějším bodu náměstí se nachází neoklasicistní stavba Palacio de Gobierno, ve které se je sídlo guvernátora. Nejstarší částí města je Barrio Antiguo, která je plná hotelů, muzeí, tanečních klubů, restaurací s lokální i mezinárodní kuchyní a rušným nočním životem. Fundidora Park se nachází na místě bývalé společnosti Monterrey Foundry Property a jedná se v podstatě o průmyslový park s několika starými budovami bývalé slévárny. Mezi nimi se nachází pěší trasy, umělé jezero, hřiště pro děti a okruh pro běžce, cyklisty i in-line bruslaře.

Dalšími zajímavými místy státu jsou například Guadalupe či Santa Catarina.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Mexiko dovolená

Dovolená MexikoBělostné pláže Mexika a aktivní poznávání za rozumnou cenu. Poznejte všemi smysly opravdové Mexiko ve všech jeho barvách.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko