Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Costalegre

Pobřeží Costalegre, jehož název by se dal do češtiny přeložit jako „Šťastné pobřeží“ najdeme v mexickém státě Jaliska. Táhne se v délce více než 200 kilometrů směrem na jih od města Puerto Vallarta k hranicím se státem Colima.

Rovnoběžně s pobřežím vede dálnice Mex 200, která protíná převážně vnitrozemskou oblast posetou zelenými pohořími a sem tam i banánovníkovými plantážemi.  Pobřeží Costalegre je vyhlášeno nádhernými plážemi s bílým pískem a azurově modrým mořem, je tak vyhledáváno turisty z celého světa.

Vyrostla zde četná luxusní hotelová střediska, která jsou vybavena golfovými hřišti, hřišti na pólo a dokonce i soukromými přistávacími dráhami. K těm ústí soukromé silnice, které hlídají u bran stáže. Většina zdejších pláží je tak přístupná pouze hotelovým hostům nebo od oceánu. 


Autor: Doug Matthews

Letovisko Careyes leží v krásné zátoce, asi 165 km jižně od Puerto Vallarty. Městečko založil v 60. letech 20. století bohatý italský podnikatel, kterému se zde podařilo vytvořit pestrou směs středomořské a mexické architektury. Vznikl tak styl „careyes“, pro který jsou typické otevřené obývací prostory a rozměrné střechy pokryté palmovými došky zvanými „palapas“. Kdo má dostatek peněž, může si pronajmout opravdu pohádkový dům situovaný na samém okraji útesů, kde je soukromí zajištěno.

Cenově přijatelnější ubytování se nachází spíše u zátok  Chamela, Tenacatita a Cuastecomate. Právě zde je také mnohem bezpečnější koupání, než je tomu na plážích u otevřeného oceánu, kde hrozí vysoké vlny a zrádné spodní proudy. Nejjižněji na pobřeží Costalegre najdete zátoku Bahía de Navidad, kde je situováno středisko Melaque a rybářská vesnička Barra de Navidad.

V Barra de Navidad se nachází malé útulné restaurace a skromné hotely. Většina staveb je natěsnána na úzkém písečném pruhu, odkud se naskýtá perfektní podívaná na západ slunce nad Tichým oceánem. Místo tak potěší zejména romantické duše, pro které bude tento obraz nezapomenutelným zážitkem.

Z Barry se můžete na malém člunu přepravit do nedaleké vesničky Colimilla, které se rozkládá u laguny na východě, na úpatí zalesněného poloostrova. Tomuto poloostrovu dnes dominuje rozlehlé středisko Isla Navidad, jehož součástí je ekologická rezervace a 27 jamkové golfové hřiště.

- jap -

Předchozí články z Mexika:
Zacatecas
Taxco – stříbrné město
Palenque
Monte Albán – odkaz Zapotéků
Mexiko

Článek byl zobrazen 2 304 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Mexiko dovolená

Dovolená MexikoBělostné pláže Mexika a aktivní poznávání za rozumnou cenu. Poznejte všemi smysly opravdové Mexiko ve všech jeho barvách.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko